Departmanlarımız

 • ÖRGÜ

  ÖRGÜ

  ÖRGÜ

  İşletmemizde yer alan örgü bölümü; 24 örgü makinesine sahip olup farklı kalitelerde kumaş örme özelliğiyle aylık 300 ton kumaş örme kapasitesine sahiptir. Örgü bölümüzdeki klima sistemi sayesinde ortam sıcaklığı ve nem sabit tutulmakta ve böylece kontrollü bir üretim sağlanmaktadır.

 • LABORATUVAR

  BOYAHANE BÖLÜMÜ

  LABORATUVAR

  Tecnoroma pipetleme cihazı, Datacolor spectrofotometresi, Termal ve Ataç marka boyama makinelerine sahip laboratuvar bölümümüzdeki renk çalışmaları ise hızlı ve güvenli bir şekilde devam etmektedir.

 • BOYAHANE

  BOYAHANE BÖLÜMÜ

  BOYAHANE

  İşletmemizin bir diğer önemli bölümü olan boyahane bölümünde ise en yeni teknoloji ile geliştirilmiş olan makine parkurumuz, standart hale getirilen prosesler ile çalışılmaktadır. İşletmemizde hizmet veren ve 6 SİGMA, LEAN felsefesi eğitimlerini almış kadromuz, boya ve kimyasal otomasyon sistemimiz ile kontrollü ve sistematik çözümler arayan bir üretim yapmaktadır.

 • APRE

  BOYAHANE BÖLÜMÜ

  APRE

  Günümüz teknolojisine uygun mekaniksel ve kimyasal apreleme sistemlerinin bulunduğu apre bölümümüz; şardon, tıraş, gaze apre işlemleri, güç tutuşurluk apresi, kir ve su itici apre, buruşmazlık apresi ve anti bakteriyel apre başta olmak üzere birçok apre alternatifi ile üretim yapmaktadır.

 • BASKI

  BOYAHANE BÖLÜMÜ

  BASKI

  Üstün baskı kalitesi ile bilinen rotasyon baskı ve dijital baskı makine parkurumuz; tüm kumaş türlerine reaktif, dijital, pigment, devore, pigment aşındırma, matweiss, kabartma ve sim&glitter, tekniklerini kullanarak üretimlerine devam etmektedir…

 • PADBATCH

  BOYAHANE BÖLÜMÜ

  PADBATCH

  Padbatch boyama bölümümüz; tek seferde doğru boyama ve tasarruf vadeden bir bölüm olduğundan işletmemizin en çok ilgi gören ve sürekli iyileştirilen bölümlerindendir. Bu bölümde; merserize makinemiz mevcut olup; merserize kumaş kalitemiz müşterilerimiz tarafından büyük talep görmektedir.

 • KALİTE KONTROL

  BOYAHANE BÖLÜMÜ

  KALİTE KONTROL

  Kalite kontrol bölümümüz; kendi içinde ara kalite kontrol ve son kalite kontrol olmak üzere iki ayrı bölümden oluşmaktadır. Kalite kontrol laboratuvarımız H&M tarafından akredite olup; yarı ürün ve son ürünün fiziksel ve kimyasal kalite kontrolünü yapmaktadır. Renk kontrolü (spektrofotometre ve göz ile), çekmezlik, tuşe, haslık, pH, piilinglenme, nikel testi, ışık haslığı, etiketlere yapılan süblimasyon testi burada yapılan işlemlere örnektir. Bunun yanında dışarıda yaptırılan testlerde vardır. Formaldehit, azo grup testleri, APEO testi, alevlenme- patlama testi, fenolik sararma testi, kimyasal testler elyaf içerik testi ise bu testlere örnek olarak gösterebilir.

 • AR-GE

  BOYAHANE BÖLÜMÜ

  AR-GE

  Tamtex olarak AR-GE çalışmalarına önem veren bir firma bilinci ile hizmet veriyor ve AR-GE bölümümüzün kimyasal alanındaki çalışmalarını, kumaş AR-GE çalışmalarımızla bir arada ilerletiyoruz. Bu sayede farklı ürün grupları oluşturarak, kombinasyon çeşitliliğimiz ile müşterilerimizin beğenisine daha fazla ürün sunuyoruz. Amacımız; müşterilerimize daha iyi bir hizmet sunmak ve onları farklı koleksiyonlarla buluşturmak… Bu amaç için uzman ürün tasarım ekibimiz ile tüm dünyada yapılan sektörel hizmetleri takip ediyor ve böylece müşterilerimize güncel tasarımları ve trendleri sunuyoruz.

 • MODELHANE

  KONFEKSİYON BÖLÜMÜ

  MODELHANE

  Modelhane ekibimiz; ürünün tüm aşamalarında referans olması için örnek numuneyi büyük bir titizlikle çalışmakta ve sonrasında ilgili birimlere numuneleri teslim etmektedir. Son versiyon programlarla donatılmış bilgisayarlarla çalışan modelist ekibimiz, her türlü koleksiyon işlemlerine cevap verme yeteneğine sahiptir. Modelhane bölümümüz; hızlı servisi, uzman çalışanları, özel tasarım ve ürün geliştirme bölümleri ve bilgisayarlı kalıp sistemi ile işletmemizin en güçlü bölümlerindendir.

 • KESİMHANE

  KONFEKSİYON BÖLÜMÜ

  KESİMHANE

  Kesimhanemizde Gerber sistemi kullanılmakta olup özel elektronik makine ile serim yapılmakta ve plotter cihazına bağlı cutter ile kesim yapılmaktadır. Üretilen tüm Parçalar titizlikle metolanıp tasniflenmekte ve dikimhanelere göre paketlenmektedir.

 • DİKİMHANE

  KONFEKSİYON BÖLÜMÜ

  DİKİMHANE

  Her aşaması titizlikle geçen yarı ürünler, son aşama için dikimhane bölümüne teslim edilmektedir. Burada kesimhaneden gelen parçalar bant sistemi ile çalışan personel tarafından birleştirilmekte ve işlemler tamamlandığında kontrol, ütü, uygun etiket ve paket işlemleri de tamamlanarak kolilenip sevk edilmektedir .