Şirket Profili

Tamtex olarak 20 yılı aşkın deneyimimiz ile ülkemizin önde gelen tekstil firmalarının başında geliyor; müşteri odaklı hizmetimizle modern, dinamik ve entegre bir kurum olarak hizmet veriyoruz.

Bizim için önemli olan; müşterilerimize sürekli bir kalite sunmak ve üretimin her seviyesinde kontrol ve kaliteye önem vererek global rekabet gücümüzü korumak… Bu amaçlar doğrultusunda teknoloji ve çevre konularına yatırım yapıyor ve ARGE çalışmalarımızı çoğaltıyoruz.

94,000 m2’lik bir alana kurulu olan işletmemiz, örgü, boyahane ve konfeksiyon olmak üzere 3 ana bölümden oluşuyor. Kadın, erkek ve çocuk hazır giyim ürünleri üreten fabrikamızda 2.500’ün üzerinde çalışan faaliyet gösteriyor ve ürünlerimiz çevreye duyarlı, sanata ve insana değer veren bir felsefe ile üretiliyor.

Aylık üretim kapasitemiz; boyahanede 400.000 kg ve baskıda 200.000 kg olmak üzere toplam 600.000 kg ve hazır giyimde aylık üretim kapasitemiz ise 1.450.000 adet… Aynı zamanda işletmemiz ISO 9001:20038, ISO 14000 Sertifikaları ile faaliyet göstermekte olup GOTS, O-EKOTEKS, INDITEKS ve BSCI Standartları’na uygun üretim yapıyor.

H & M (İsveç), Inditex Grubu (İspanya), Mexx, S.Oliver, Tommy Hilfiger ve Otto-Hermes Int gibi dünya işletmeleri ile başarılı bir iş birliği kuran firmamız kurumsal felsefesinin doğrultusunda büyümeye devam ediyor.